Ana Sayfa

ETKİLİ EĞİTİM KURUMLARI, YDS, YÖKDİL, SAT, YÖS, AÖF, TOEFL, IELTS, HAZIRLIK ATLAMA TEFL-TESOL VE İŞ SINAVLARINA HAZIRLIK ve Hızlı Okuma Teknikleri ile Etkili TÖMER,Yurt Dışı Eğitim konularında da faaliyet sürdürmektedir.
İngilizce Öğrenmenin Ayrıntıları İngilizce öğrenmenin önce karar verme ile başlayacağını belirten Etkili İngilizce Kursları Kurucusu Sayın Yunus Canlı. sadece kelime öğrenme veya ezberlemenin ingilizce öğrenmede yetersiz kalacağını belirtti.
Türk Hava Yolları İngilizce bilen personel istihdam etmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları personel adaylarına İngilizce eğitim veren Etkili Eğitim Kurumları Kurucusu Yunus Canlı’nın verdiği bilgiye göre istihdam edilecek kişilerde aranan genel özellikler aşağıdaki gibidir. THY personel alım ilanlarına başvuru için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, KPSS şartı aranmaksızın, İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.) Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak, Kadınlarda 160 ile 180 cm. arası boya sahip olmak, Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak olarak başvuru
Devlet memurluğu kanunu değişiyor. Ömür boyu iş güvencesinin bitirilmesi, verimliliğe göre maaş tespiti, eş durumundan büyük şehirlere tayin ve mahkeme kararıyla işe dönüşün zorlaştırılması planlanıyor. Hükümet, kamu personel rejiminde köklü bir değişikliğe giderek, “devlet memurluğu” sistemini baştan aşağı değiştirecek. Muhalefetle anlaşırsa, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun temeli olan Anayasa’da revizyona gidecek olan AK Parti, “devlet memuru” yerine “kamu çalışanı” kavramını getirecek. Hükümet, kamu personel rejiminde köklü bir değişikliğe giderek, “devlet memurluğu” sistemini baştan aşağı değiştirecek.