YDS

       YDS, çoğunlukla akademisyenler, askeri personel ve memurlar tarafından alınan bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Türkiye’de özellikle Kamu Çalışanlarının yabancı dil becerilerini değerlendirmek için ÖSYM tarafından yönetilmektedir.

       2013 Yılından itibaren ÖSYM tarafından, yabancı dil bilgisi seviye belirlemeye yönelik olarak, sadece yabancı dil bilgisi. Seviye tespit sınavı (YDS) yapıldığından, diğer yabancı dil bilgisi seviye belirleme sınavları olan (ÜDS, KPDS, vb.) yapılmamaktadır. Ayrıca, ÖSYM tarafından uygulanan YDS sınav sonuçları, 2013 yılından itibaren diğer sınavlar için de değerlendirmede kullanılmaktadır. Bu nedenle, YDS sınavı Türkiye’de yaşayanlar için bilhassa kamuda çalışanlar için büyük önem arz etmektedir.

           YDS, sınavına girecek olanlar için bir yılda iki kere, Eylül ve Nisan aylarında sınav ÖSYM tarafından yapılmakta ve bu sınav için de Genel İngilizceyi bitirmiş olmak gerekir. Upper seviyesine gelenler bu sınava girebilir ve bizde küçük guruplar halinde sınava kursiyerleri hazırlıyoruz. Ücret ve ders saati kursiyerin seviyesine ve durumuna göre belirlenmektedir.